Idea Paper CT

Idea Paper CT 01.2022 – 06.2022

Create for us | Tworzą dla nas

Agnieszka Wolnicka-Pawlik

Pseudonim: chanya13

BLOG: http://cardmakinghobby.blogspot.com/
FB: https://www.facebook.com/Agnieszkachanya13/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/chanya.13/
PINTEREST: https://pl.pinterest.com/chanya13/

Co robisz na co dzień? Na co dzień zajmuję się fotografią oraz cardmakingiem, a w wolnych chwilach pomagam Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami Łapa.
Jak długo scrapujesz? Moja przygoda ze scrapowaniem zaczęła się 8 lat temu.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Przez długi okres czasu obserwowałam i podziwiałam amerykańskie i australijskie scraperki, które wykonywały przede wszystkim albumy i LO. Później doszły kartki i to właśnie kartki sprawiły, że zapragnęłam robić je samodzielnie. Na początku dla rodziny i znajomych. Zaczęłam pogłębiać swoją wiedzę i ulepszać warsztat. LO ostatecznie mnie nie przekonały, albumy pokochałam.
Jaka była Twoja pierwsza praca? Moją pierwszą pracą była kartka świąteczna wysłana do rodziny. Przygotowana głównie z brystolu jednokolorowego. Za to z ręcznie robionymi kwiatkami, wycinanymi dziurkaczem.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Najbliższe memu sercu są kartki: kobiece, romantyczne, kwiatowe, kartki ślubne oraz kartki dla dzieci. Bardzo lubię warstwy, koronki, tekturki i wszelkiego rodzaju ozdobniki. Jednym słowem – prace na bogato. Poza kartkami: exploding boxy, notesy, notesiki oraz albumy. Pomimo najszczerszych chęci nie pokochałam mediów. Moje prace są czyste i sterylne, takie lubię najbardziej.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Żałuję, że wolnych chwil mam tak mało, ale staram się je dzielić pomiędzy pomoc bezdomnym zwierzętom (min. zostając domem tymczasowym). Dzięki temu na stare lata razem z mężem zostaliśmy technikami weterynarii. Ponad to: staram się ogarnąć ogród – zarówno warzywny jak i kwiatowy, uwielbiam górskie wędrówki oraz podróżowanie.

Anna Śmiałek

Pseudonim:

FB: https://www.facebook.com/Aniaa.Smialek

Co robisz na co dzień? Pracuję zawodowo w szkole jako nauczyciel angielskiego i plastyki oraz jestem żoną i mamą trójki dzieci.
Jak długo scrapujesz? Moja przygoda ze scrapowaniem zaczęła się kilka lat temu, od zawsze coś malowałam, wycinałam, sklejałam…
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Zaczynałam od rękodzieła wszelakiego – szydełko, decoupage, szycie, haft ktrzyżykowy… Jednak kiedy urodziłam pierwszego syna (2005) postanowiłam, że nie będę kupować kartek, ale będę je robić sama, kupiłam papiery, maszynkę i jeden wykrojnik motyl. I tak zaczęłam pogłębiać swoją wiedzę i wciągnęłam się na dobre.
Jaka była Twoja pierwsza praca? kartka z okazji Dnia Matki z papierowymi kwiatkami, wstążką i kawałkiem juty.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? Uwielbiam robić różnego rodzaju kartki, płaskie i 3D, proste i takie na bogato. Ostatnio odkryłam również ATC, które zawsze są dla mnie wyzwaniem.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Lubię czytać książki, szydełkować i pracować w ogrodzie.

Justyna Michalska

pseudonim: u Dżastii

FB: https://www.facebook.com/U-D%C5%BCastii-277468512415669/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/udzastii/
BLOG: http://udzastii.blogspot.com/

Co robisz na co dzień? Pracuje w biurze zajmującym się gospodarowaniem nieruchomościami dużej spółki. Po pracy lecę do mieszkania zadbać o kota i obiadek dla Wszysykich. A każdy dzień trzeba zakończyć treningiem i obowiązkowo wycinaniem lub nową pracą.
Jak długo scrapujesz? Pierwszą pracę papierową zrobiłam 8 lat temu i lepiej na nią nie patrzeć.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Rękodzieło było ze mną od dziecka w różnych formach. Trochę rysowałam, później karczochy, decoupage i szydełko. Wtedy trafilam na forum gdzie zobaczyłam piękne kartki i poznałam kilka osób. Wiele mi pomogły w tych pierwszych krokach. Po drodze było wiele innych prób oraz technik, ale scrapbooking stale już zagościł wówczas nawet na stole a nie biurku. Od tamtej pory stale sie rozwijam i uczę. Podejmuję wyzwania i obserwuję zdolne koleżanki.
Jaka była Twoja pierwsza praca? Kartka z życzeniami dla koleżanki przebywającej w szpitalu.
Co jest Twoją najmocniejszą stroną w rękodziele? Wciskanie kwiatów i dodatków gdzie tylko się da. Moje prace najczęściej są bardzo bogate w dodatki i warstwy, jednak staram się by nie były przesadzone. Lubię łączyć też papiery z mediami. Jeśli chodzi o formę to najlepiej wychodzą mi kartki. Z każdego papieru jestem w stanie cos zrobić i sprawia mi to największą radość.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Kocham kwiaty, szczególnie ogrodowe. Nie wyobrażam sobie też dnia bez fitness lub zumby. Lubię piec, gotować, robić przetwory, taka trochę kurka domowa. Uwielbiam też książki i muzykę. Staram sie na wszystko znaleźć chociaż odrobinkę czasu.

Magdalena Głogowska

BLOG: https://sioodemka.blogspot.com/
FB: https://www.facebook.com/moja.kraina.szczesliwosci/
https://www.facebook.com/Magdalena.sioodemka
Instagram: https://www.instagram.com/magdalena_gka/

Co robisz na co dzień? Pracuję w przedsiębiorstwie produkcyjnym, w dziale controllingu strategicznego.
Jak długo scrapujesz? Dooooobrych kilka lat 😉
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Tematem scrapbookingu zainteresowałam się chwilkę po tym jak zaczęłam przygodę z ogólnie pojętym rękodziełem, a że początkowo był to decoupage (od 2009 roku) i dziewczyny, na któryś z kolei zlot zabrały ze sobą papiery i dziurkacze ozdobne – no to tak się to u mnie zaczęło 🙂
Jaka była Twoja pierwsza praca? Jeśli dobrze pamiętam, to ozdobiłam szarą okładkę najzwyklejszego notesu z hipermarketu.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Najlepiej czuję się w niekonwencjonalnym scrapbookingu, co oznacza, że lubię wykorzystywać papiery w rożnych pracach, niekoniecznie kartkach, box’ach czy albumach. Często stanowią u mnie dodatek do prac typu home decor, ale nie ukrywam, że tworzenie kartek, bilecików (tagów) dla bliskich i dalszych znajomych sprawia mi ogromną frajdę 🙂 Lubię również łączyć scrapbooking z mediowaniem.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Interesuję się fotografią, w miarę możliwości sprzętowych zgłębiam jej tajniki.

Szandra Szántó-Brezanóczy

Pseudonim: Bunnyzsönial

BLOG: http://bunnyzsonial.blogspot.com
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/szandragora/?hl=hu
FB: https://www.facebook.com/bunnyzsonial/

What you do on a daily basis? Next to scrapbook, I am the mother of four children who make sure i am never bored.
How long have you been scraping?I’ve been scrapbooking since 2015 autumn.
What was your first job? A 40 birthday explosions box with so many beautiful photos.
What is your strongest side in handicrafts? What do you specialize in? My main profile is the layouts and creative creations, but honestly I passionately gain experiments with mixed media art as well. I’am also making albums and cards with a big pleasure. I can tell that my main special ” branchmark” and distinctive feature of my work is to create uniqe and creative solutions. The minimal attracts as much as the art facinates me.
What else are you interested in besides scrapbooking? In order to compensate my sitting-home activities, I am hobby-runner. I like going to running events.

Anna Pomykała

Pseudonim: JumperArt – Kreatywny Świat Papieru

FB: https://www.facebook.com/jumperart.kreatywnyswiatpapieru
IG: https://www.instagram.com/jumperart_ap/

Co robisz na co dzień? Na co dzień jestem nauczycielem informatyki i matematyki w szkole podstawowej. W wolnej chwili zajmuję się scrapbookingiem, a ostatnio zgłębiam tajniki fotografii.
Jak długo scrapujesz? Scrapuję od około 9 lat, chociaż na początku to quilling był moją pasją.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Scrapbboking towarzyszył mi od pierwszych dni mojej pracy w szkole, wtedy nie potrafiłam go jeszcze nazwać. Jednak, gdy mój syn potrzebował zaproszeń na komunię od razu wiedziałam, że sama je wykonam. I właśnie tak się to zaczęło.
Jaka była Twoja pierwsza praca scrapowa? Pierwszą pracą, do której wracam z sentymentem był quillingowy box. Sama rysowałam szablony, wycinałam, kleiłam to co potrzeba i… tak zostało mi do dzisiaj. Uwielbiam samodzielnie tworzyć wszystkie bazy, chociaż jest to pracochłonne.
Co jest Twoją najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Moją mocną stroną jest różnorodność. Najczęściej tworzę kartki z samodzielnie wykonanymi kwiatami, zaproszenia, albumy, tagi oraz boxy. Nie boję się mediowania, dlatego czasami może się pojawić w mojej pracy wzór z maski, pochlapanie, a nawet błysk wosku.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Lubię czytać książki, a najczęściej sięgam po kryminały lub fantastykę. Odpręża mnie nie tylko scrapowa pasja, ale także górski wiatr we włosach i szum morskich fal.

What you do on a daily basis? On a daily basis I am a teacher of computer science and mathematics in primary school. In my free time I deal with scrapbooking, and recently I have been exploring the secrets of photography.
How long have you been scrapping?
I’ve been scraping for about 9 years, although quilling was my passion at first.
Who or what made you start your adventure with scrapbooking?
Scrapbboking accompanied me from the first days of my work at school, then I couldn’t name it yet. However, when my son needed communion invitations, I knew immediately that I would make them myself. And that’s how it all started.
What was your first scrap job?
The first work I come back to with sentiment was a quilling box. I drew patterns myself, cut out, glued what I needed and … that’s how I have stayed until today. I love to create all the bases myself, although it is laborious.
What is your strongest handicraft? What do you specialize in?
Diversity is my forte. Most often I create cards with self-made flowers, invitations, albums, tags and boxes. I am not afraid of mediation, so sometimes a mask pattern, splashes, or even a flash of wax may appear in my work.
What else are you interested in besides scrapbooking?
I like reading books, and most often I reach for detective stories or fantasy.
I am relaxed not only by my scrap passion, but also by the mountain wind in my hair and the sound of sea waves.

Monika Bartosik 

Pseudonim: ScrapMonia

FB: https://www.facebook.com/ScrapMoniaa
IG: scrapmonia_monika.bartosik

Co robisz na co dzień? Na co dzień mieszkam w Niemczech i jestem na urlopie macierzyńskim opiekując się moim 17 miesięcznym synkiem.
Jak długo scrapujesz? Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Rękodziełem zajmuję od bardzo dawna, praktycznie od dziecka. Na początku była to rzeźba i płaskorzeźba, później trochę decu, quilling, scrap też ale to było tak z doskoku pomiędzy pracą a codziennymi obowiązkami. Pierwsze kartki zrobiłam ok 2011 roku. Scrapbookingiem tak zupełnie na poważnie zajęłam się kiedy zaszłam w ciążę, a właściwie w jej połowie. Czyli tak na poważnie od 2020.
Jaka była Twoja pierwsza praca scrapowa? Pierwsze prace robiłam dla rodziców i najbliższej rodziny, na imieniny, urodziny i inne okoliczności. Co jest Twoją najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Wydaje mi się, że najmocniejszą moją stroną są w tej chwili albumy. Dają mi one duże pole do rozwijania swojej kreatywności, tworząc je mam najwięcej frajdy. Choć nie ukrywam, że kartki też uwielbiam robić.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Oprócz scrapu interesuję się dziećmi, ich rozwojem i potrzebami- nie bez powodu zrobiłam w tym kierunku przynajmniej kilka kursów. Poza tym zainteresowałam się również nieco fotografią, głównie fotografowaniem mojego synka oczywiście no i moich prac rzecz jasna!

What you do on a daily basis? I live in Germany on a daily basis and I am on maternity leave, taking care of my 17-month-old son.
How long have you been scrapping? Who or what made you start your adventure with scrapbooking?
I have been dealing with handicrafts for a very long time, practically since I was a child. At the beginning it was a carving and a bas-relief, then a bit of decu, quilling, scrap, too, but it was just the way between work and everyday duties. I made the first cards around 2011. I took scrapbooking so seriously when I got pregnant, or in the middle of it. So seriously from 2020.
What was your first scrap job? I did my first works for my parents and immediate family, for name days, birthdays and other occasions.
What is your strongest handicraft? What do you specialize in? I think albums are my strongest side at the moment. They give me a lot of room to develop my creativity, creating them I have the most fun. Although I must admit that I also love to make cards.
What else are you interested in besides scrapbooking? Apart from scrap, I am interested in children, their development and needs – I did at least a few courses in this field for a reason. Apart from that, I was also interested in photography a bit, mainly taking photos of my son, of course, and of course my works!

Izabela Weron

Pseudonim: ARTIZA

Blog: https://izaweron.blogspot.com 
FB: https://www.facebook.com/izabela.weron.9/ 
IG: https://www.instagram.com/izabelaweron/ 

Co robisz na co dzień? Jestem nauczycielem i pracuję w szkole podstawowej ucząc języka polskiego i czasami plastyki. Bardzo lubię swoją pracę i młodych ludzi, z którymi dane mi jest się uczyć. Poza tym jestem od 22 lat żoną wspaniałego i cierpliwego mężczyzny, który z wyrozumiałością podchodzi do moich pomysłów.
Jak długo scrapujesz? Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Scrapbookingiem, a właściwie cardmakingiem zajęłam się już 10 lat temu. Od zawsze tworzyłam kartki dla przyjaciół, zakładki, wycinałam, kleiłam…aż w końcu przyszedł czas by zająć się tym bardziej POWAŻNIE.
Jaka była Twoja pierwsza praca scrapowa? Kartki świąteczne, bożonarodzeniowe, to od nich zaczęłam swoją scrapową przygodę.
Co jest Twoją najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Tak sobie myslę, ze moją najmocniejszą stroną w rękodziele sa wielowarstwowe , rozbudowane, bogate kartki. Nieco kobiece, romantyczne. Stram się nie stać w miejscu, zdobywać nowe umiejętności, uczyć się czegoś nowego. Lubię tworzyć, pracować nad kompozycją, kolorystyką, łączyć ze sobą pozornie niedopasowane elementy.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Oprócz scrapbookingu czytam bardzo dużo, w roku 2020 to 400 książek ( opowiadań na wattpadzie nie liczę). Od wielu lat także interesuję się kaligrafią, liternictwem i typografią. Kreślenie liter sprawia mi równie wielką frajdę jak scrapbooking. Brakuje tylko czasu na spełnienie wszystkich twórczych marzeń.

What do you do on a daily basis? I am a teacher and I work in a primary school teaching Polish and sometimes art. I really like my job and the young people with whom I learn. Besides, for 22 years I have been married to a wonderful and patient man who approaches my ideas with understanding.
How long have you been scrapping? Who or what made you start your adventure with scrapbooking?
I started scrapbooking, or actually cardmaking, 10 years ago. I have always created cards for friends, bookmarks, cut out, glued … and finally the time has come to take care of it more SERIOUSLY.

What was your first scrap job?Christmas and Christmas cards, that’s where I started my scrap adventure.
What is your strongest handicraft? What do you specialize in? I think that my greatest strength in handicrafts are multi-layered, elaborate, rich cards. A bit feminine, romantic. I try not to stand still, gain new skills, learn something new. I like to create, work on the composition, colors, combine seemingly mismatched elements.
What else are you interested in besides scrapbooking? In addition to scrapbooking, I read a lot, in 2020 there are 400 books (I do not count stories on Wattpad). For many years I have also been interested in calligraphy, lettering and typography. I enjoy drawing letters as much as I enjoy scrapbooking. There is only a shortage of time to make all your creative dreams come true.

Aleksandra Greszczeszyn

Pseudonim: KartOlki

FB: https://www.facebook.com/kartolkiIG: https://www.instagram.com/olka_kartolka/
BLOG: https://kartolki.blogspot.com/
YT: https://www.youtube.com/channel/UC1PY0N2X2krXkoD-N0dRAJw/featured

Co robisz na co dzień? Na co dzień jestem mamą trójki fantastycznych dzieciaków i od 15 lat mężatką Mieszkam w malowniczej wsi w Borach Tucholskich. Z zawodu jestem pracownikiem biurowym.
Jak długo scrapujesz? Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Czasami mówie, że scrapuję odkąd pamiętam, bo w dzieciństwie prawie nie rozstawałam się z nożyczkami i papierem. Ciągle coś wycinałam, kleiłam, rysowałam, ozdabiałam po swojemu zeszyty i uwielbiałam robić laurki. A takim scrapbookingiem z prawdziwego zdarzenia zainteresowałam się 6 lat temu, kiedy mój mąż wyjechał do pracy za granicę, Potrzebowałam czegoś, co wypełni mi długie wieczory i najpierw zaczęłam oglądać inne scraperki na YouTube a potem kierowana jakimś magicznym impulsem zamówiłam pierwszą paczkę z przydasiami i …przepadłam! Dziś Scrapbooking to nieodłączna część mojego życia i pasja przez duże P!
Jaka była Twoja pierwsza praca scrapowa? Pierwszą moją pracą była kartka z motylkami. Mam ją do dziś. Mam też mój pierwszy album, bo dość szybko sięgnęłam i po tę formę, ale jest prawdziwym koszmarkiem i trzymam go z sentymentu – bo ważne, by nie zapomnieć, jak się zaczynało.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się
specjalizujesz?
Zdecydowanie prace w klimacie vintage i junk journale to jest to, co mi najgłośniej w duszy gra. Może „specjalizuję się” to za dużo powiedziane, ale wracam często do tego typu prac i bardzo lubię je tworzyć. Poza tym wydaje mi się, że moją mocną stroną jest kreatywność – nie potrzebuję wielu narzędzi i przydasi, by stworzyć ciekawą pracę. I szalenie lubię to „wymyślanie”.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Interesuje mnie wiele innych form rękodzieła – coraz bardziej zagłębiam się w tajniki mixed media, wkrótce mam zamiar spróbować sztuki decoupage i na pewno kiedyś nauczę się robić na szydełku i drutach! Fascynuje mnie rysunek i pisuję wiersze do szuflady… Poza rękodziełem uwielbiam spacery i podróże. Razem z rodzinką często organizujemy sobie małe wypady i poznajemy okolicę, która kryje wiele pięknych miejsc. Czasem uda nam się wybrać też na nieco dalszą wycieczkę. Z mężem lubimy pokazywać dzieciom w ten sposób świat. Nie wyobrażam sobie także życia bez muzyki, szczególnie tej z lat 60.,70. i 80. Mam również słabość do motocykli.

What do you do on a daily basis?Every day I am a mother of three fantastic kids and I have been married for 15 years. I live in a picturesque village in Bory Tucholskie. I am an office worker by profession.
How long have you been scrapping? Who or what made you start your adventure with scrapbooking? Sometimes I say that I have been scraping for as long as I can remember, because in my childhood I hardly parted with scissors and paper. I kept cutting out, gluing, drawing, decorating notebooks in my own way and I loved making cards. And I got interested in such a real scrapbooking 6 years ago, when my husband went to work abroad, I needed something that would fill my long evenings and first I started watching other scrap books on YouTube and then, guided by some magical impulse, I ordered the first packet with suits and. ..l lost it! Today, Scrapbooking is an inseparable part of my life and a passion for a capital P!
What was your first scrap job? My first job was a card with butterflies. I still have it today. I also have my first album, because I reached for this form quite quickly, but it is a real nightmare and I keep it with sentiment – because it’s important not to forget how it started.
What is your strongest handicraft? In what you specialize Vintage and junk journal works are definitely what sounds the loudest in my soul. Maybe „I specialize” is too much to say, but I often come back to this type of work and I really like to create them. Besides, it seems to me that creativity is my forte – I don’t need many tools and it is useful to create interesting work. And I really like „making it up”.
What else are you interested in besides scrapbooking? I am interested in many other forms of handicrafts – I am delving deeper into the secrets of mixed media, soon I’m going to try the art of decoupage and I will definitely learn to crochet and knit someday! I am fascinated by drawing and I write poems in a drawer … Apart from handicrafts, I love walks and travels. Together with the family, we often organize small trips and get to know the area, which hides many beautiful places. Sometimes we will also manage to go on a slightly further trip. With my husband, we like to show our children the world this way. I cannot imagine my life without music, especially the music from the 60s and 70s. and 80. I also have a soft spot for motorcycles.

Justyna Rabe

Pseudonim: Rabusiowe Pasje

Facebook: https://www.facebook.com/rabusiowepasje/
Instagram: https://www.instagram.com/rabusiowe_pasje
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC8ryptcZJS77eTcHGFG7GpQ

Co robisz na co dzień? Aktualnie jestem na urlopie macierzyńskim i opiekuję się córeczką.
Jak długo scrapujesz? Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Scrapuję już prawie 3lata, a zaczęłam dzięki mojej przyjaciółce, która wprowadziła mnie w ten papierowy świat.
Jaka była Twoja pierwsza praca scrapowa? Moją pierwszą scrapową pracą był mój własny album ciążowy, w którym umieściłam zdjęcia z tego wyjątkowego czasu.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Uwielbiam tworzyć bogate prace z kwiatowymi kompozycjami. W mojej pracowni najczęściej powstają właśnie takie kartki i exploding boxy. Dużo radości sprawia mi również robienie albumów.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Oprócz scrapbookingu bardzo lubię piec, a ostatnio próbuje także polubić się z szydełkiem.
What do you do on a daily basis? I am currently on maternity leave and I am looking after my little daughter. How long have you been scrapping? Who or what made you start your adventure with scrapbooking? I’ve been scraping for almost 3 years now, and it started thanks to my friend who introduced me to this paper world. What was your first scrap job? My first scrap job was my own pregnancy album, in which I put photos from this special time.
What is your strongest handicraft? What do you specialize in? I love creating rich works with floral arrangements. Such cards and exploding boxes are most often created in my studio.
I also enjoy making albums. What else are you interested in besides scrapbooking? In addition to scrapbooking, I like baking a lot, and recently I have also been trying to get fond of crochet.