Idea Paper CT

Idea Paper CT 07.2020 – 12.2020

Create for us | Tworzą dla nas

Agnieszka Wolnicka-Pawlik

Pseudonim: chanya13

BLOG: http://cardmakinghobby.blogspot.com/
FB: https://www.facebook.com/Agnieszkachanya13/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/chanya.13/
PINTEREST: https://pl.pinterest.com/chanya13/

Co robisz na co dzień? Na co dzień zajmuję się fotografią oraz cardmakingiem, a w wolnych chwilach pomagam Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami Łapa.
Jak długo scrapujesz? Moja przygoda ze scrapowaniem zaczęła się 8 lat temu.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Przez długi okres czasu obserwowałam i podziwiałam amerykańskie i australijskie scraperki, które wykonywały przede wszystkim albumy i LO. Później doszły kartki i to właśnie kartki sprawiły, że zapragnęłam robić je samodzielnie. Na początku dla rodziny i znajomych. Zaczęłam pogłębiać swoją wiedzę i ulepszać warsztat. LO ostatecznie mnie nie przekonały, albumy pokochałam.
Jaka była Twoja pierwsza praca? Moją pierwszą pracą była kartka świąteczna wysłana do rodziny. Przygotowana głównie z brystolu jednokolorowego. Za to z ręcznie robionymi kwiatkami, wycinanymi dziurkaczem.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Najbliższe memu sercu są kartki: kobiece, romantyczne, kwiatowe, kartki ślubne oraz kartki dla dzieci. Bardzo lubię warstwy, koronki, tekturki i wszelkiego rodzaju ozdobniki. Jednym słowem – prace na bogato. Poza kartkami: exploding boxy, notesy, notesiki oraz albumy. Pomimo najszczerszych chęci nie pokochałam mediów. Moje prace są czyste i sterylne, takie lubię najbardziej.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Żałuję, że wolnych chwil mam tak mało, ale staram się je dzielić pomiędzy pomoc bezdomnym zwierzętom (min. zostając domem tymczasowym). Dzięki temu na stare lata razem z mężem zostaliśmy technikami weterynarii. Ponad to: staram się ogarnąć ogród – zarówno warzywny jak i kwiatowy, uwielbiam górskie wędrówki oraz podróżowanie.

Anna Śmiałek

Pseudonim:

FB: https://www.facebook.com/Aniaa.Smialek

Co robisz na co dzień? Pracuję zawodowo w szkole jako nauczyciel angielskiego i plastyki oraz jestem żoną i mamą trójki dzieci.
Jak długo scrapujesz? Moja przygoda ze scrapowaniem zaczęła się kilka lat temu, od zawsze coś malowałam, wycinałam, sklejałam…
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Zaczynałam od rękodzieła wszelakiego – szydełko, decoupage, szycie, haft ktrzyżykowy… Jednak kiedy urodziłam pierwszego syna (2005) postanowiłam, że nie będę kupować kartek, ale będę je robić sama, kupiłam papiery, maszynkę i jeden wykrojnik motyl. I tak zaczęłam pogłębiać swoją wiedzę i wciągnęłam się na dobre.
Jaka była Twoja pierwsza praca? kartka z okazji Dnia Matki z papierowymi kwiatkami, wstążką i kawałkiem juty.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? Uwielbiam robić różnego rodzaju kartki, płaskie i 3D, proste i takie na bogato. Ostatnio odkryłam również ATC, które zawsze są dla mnie wyzwaniem.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Lubię czytać książki, szydełkować i pracować w ogrodzie.

Bożena Bodynek

Pseudonim: BBart

FB: https://www.facebook.com/tworczypokoikbbart/
INSTAGRAM:  https://www.instagram.com/bbartcards/
PINTEREST: https://pl.pinterest.com/bbartcards/boards/

Co robisz na co dzień? Na codzień jestem szczęśliwą mamą, żoną oraz scraperką.
Jak długo scrapujesz? Scrapowaniem na dobre zajmuję się od 2012 roku, wtedy powstał mój blog o nazwie Twórczy Pokoik BBart, gdzie zaczęłam publikować swoje projekty. Początek mojej przygody z scrapbookingiem sięga jednak dużo wcześniej, począwszy od czasów szkolnych i wplata się przez cały czas w moje życie.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Potrzeba chwili, chęć stworzenia czegoś niezwykłego dla siebie i bliskich.
Jaka była Twoja pierwsza praca? Moją pierwszą pracą jaką wykonałam była prosta kartka urodzinowa.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? Uwielbiam tworzyć kartki z własnoręcznie wykonanymi kwiatami, tagi, albumy oraz różne projekty własnego pomysłu.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Spełniać się artystycznie w każdy możliwy sposób.
Lubię też czytać książki, szyć na maszynie oraz fotografować. 

Eszter Gencsi

Pseudonim: Scrap by Eszter

Facebook: https://www.facebook.com/scrapbyeszter
Instagram: https://www.instagram.com/scrap_by_eszter/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCm9DLfL59gY3v9FIylJW6Vg
Blog: https://scrapbyeszter.blogspot.com/

What you do on a daily basis? I’m an economist and I’m Sales Director of a software development company. It’s real girlish products 
How long have you been scraping? I met the scrapbook 12 years ago.
What was your first job? I spent many years in the creative hobby world. At that time, I just painted and dekupache. Once again, the paper was in my hands again and I started making a scrap card for the holidays.
What is your strongest side in handicrafts? What do you specialize in? I am interested in all areas of scrapbooking. I really love albums, traveling notes, Project Life, home decoration, but because of the love of paint my favorite technique is Mixed Media.
What else are you interested in besides scrapbooking? There is no other hobby. Scrapbook fills all my spare time! 

Iza Lewandowska Moskała

pseudonim: z papieru robione

FB: https://www.facebook.com/z.papieru.robione/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/z.papieru.robione/?hl=pl

Co robisz na co dzień? Na co dzień jestem mamą, żoną, businesswoman 🙂 czyli zwykłą, szczęśliwą kobietą, która po ogarnięciu wszystkich codziennych i niecodziennych spraw wieczorami oddaje się scrapowaniu 🙂
Jak długo scrapujesz? Scrapowaniem zajmuję się od 7 lat.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Scrapbooking odkryłam 7 lat temu, kiedy to podczas ciąży uziemiona w łóżku, znudzona przeglądałam internet. Przypadkowo natrafiłam na zdjęcie ręcznie robionej kartki – dla mnie było to niesamowite odkrycie 😀 Wtedy zapragnęłam tworzyć własne kartki! Kupiłam podstawowe materiały i wpadłam po uszy 🙂
Jaka była Twoja pierwsza praca? Pierwszą pracą była kartka. Do dziś mam na laptopie zapisane zdjęcie tej pracy. Kiedy na nie natrafiam zawsze pojawia się duuuuży uśmiech na twarzy 🙂
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Czy w czymś się specjalizuję ? Chyba nie, uwielbiam tworzyć kartki, najlepiej ukwiecone i z mnóstwem wycinanych dodatków. Próbowałam tez innych „tworów ” ale jednak kartki skradły moje serce w całości i to im poświęcam najwięcej czasu w scrapbookingu.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Poza scrapbookingiem lubię duuużo innych rzeczy . Lubię spacery, zabawy z dziećmi, taniec, muzykę , czytanie książek i wieczorny kubek ciepłej herbaty kiedy wszyscy w domu już śpią 😉

Iwona Marchewka

pseudonim: Reniferove

FB: https://www.facebook.com/reniferove/
INSTAGRAM:
https://www.instagram.com/reniferove/
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCLVrIIRzOtaKhFjYj2UhSDA?view_as=subscriber

Co robisz na codzień? Na codzień zajmuję się składaniem endoskopów w niemieckiej firmie.
Jak długo scrapujesz? Prawie 5 lat.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Nadmiar stresu, potrzebowałam czegoś żeby się oderwać i postanowiłam zrobić album wspominkowy z czasów młodości, jednak nie satysfakcjonowało mnie wklejenie zdjęć do gotowego albumu. Szukając trafiłam na hasło ‚scrapbooking’ i tak już wsiąkłam.
Jaka była twoja pierwsza praca? Właśnie wyżej wspomniany album ze ścinków papierów, tasiemek washi i stempelków które kupiłam w sklepach typu Tedi. Dalej nie zrobiłam okładki 
Co jest twoją najmocniejszą stroną w rękodziele? Media, ubabrana farbą i pastami czuję się najlepiej na świecie, a rdza na paznokciach to już właściwie element stały mojego manicure’u. Uwielbiam tworzyć złożone, warstwowe kompozycje. Płaskie i proste projekty w stylu clean&simple to dla mnie czarna magia.
W czym się specjalizujesz? Myślę, że LO i wszelkie formy prac ze zdjęciami ponieważ lubię opowiadać historie kryjące się za nimi.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Ostatnio odnawianie mebli to temat który zgłębiam, pielęgnacja roślin i fotografia. Oprócz tego lubię ciężkie, psychologiczne filmy i ostre brzmienie.

Justyna Michalska

pseudonim: u Dżastii

FB: https://www.facebook.com/U-D%C5%BCastii-277468512415669/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/udzastii/
BLOG: http://udzastii.blogspot.com/

Co robisz na co dzień? Pracuje w biurze zajmującym się gospodarowaniem nieruchomościami dużej spółki. Po pracy lecę do mieszkania zadbać o kota i obiadek dla Wszysykich. A każdy dzień trzeba zakończyć treningiem i obowiązkowo wycinaniem lub nową pracą.
Jak długo scrapujesz? Pierwszą pracę papierową zrobiłam 8 lat temu i lepiej na nią nie patrzeć.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Rękodzieło było ze mną od dziecka w różnych formach. Trochę rysowałam, później karczochy, decoupage i szydełko. Wtedy trafilam na forum gdzie zobaczyłam piękne kartki i poznałam kilka osób. Wiele mi pomogły w tych pierwszych krokach. Po drodze było wiele innych prób oraz technik, ale scrapbooking stale już zagościł wówczas nawet na stole a nie biurku. Od tamtej pory stale sie rozwijam i uczę. Podejmuję wyzwania i obserwuję zdolne koleżanki.
Jaka była Twoja pierwsza praca? Kartka z życzeniami dla koleżanki przebywającej w szpitalu.
Co jest Twoją najmocniejszą stroną w rękodziele? Wciskanie kwiatów i dodatków gdzie tylko się da. Moje prace najczęściej są bardzo bogate w dodatki i warstwy, jednak staram się by nie były przesadzone. Lubię łączyć też papiery z mediami. Jeśli chodzi o formę to najlepiej wychodzą mi kartki. Z każdego papieru jestem w stanie cos zrobić i sprawia mi to największą radość.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Kocham kwiaty, szczególnie ogrodowe. Nie wyobrażam sobie też dnia bez fitness lub zumby. Lubię piec, gotować, robić przetwory, taka trochę kurka domowa. Uwielbiam też książki i muzykę. Staram sie na wszystko znaleźć chociaż odrobinkę czasu.

Magdalena Nawrocka

pseudonim: Megi Crafts

FB: https://www.facebook.com/megicrafts/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/megi_crafts
BLOG: https://megicrafts.blogspot.com/ 

Co robisz na co dzień? Prowadzę własne Biuro Rachunkowe oraz sprzedaż hurtową, wychowuję kochanego ale obecnie trochę nieznośnego młodzieńca w wieku dojrzewania oraz namiętnie scrapuję głównie wieczorami i weekendy słuchając audiobooków.
Jak długo scrapujesz? Przygoda ze scrapbookingiem zaczęła się u mnie od decu. Miałam w ogóle nie zaczynać kolejnego hobby, czyli scrapowania…no ale stało się! Jakieś 9-10 lat temu kupiłam pierwsze przydasie (chyba mam jeszcze tę kolekcję papierów bo była taka cudna, że żal mi było ciąć, pewnie to znacie?) Teraz cieszę się jak dziecko z nowych możliwości i nie mówię już nie niczemu, bo mixedmediów też miało nie być… Czasem muszę sobie pomediować ale jednak papierowe formy przeważają. Kocham robić kartki, bo stanowią miły dodatek do prezentu. Moim zdaniem ręcznie robiona kartka z wypisanymi, nawet paskudnym pismem ale własnym, życzeniami to forma uhonorowania solenizanta, albo osoby nam bliskiej.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Pierwsze prace jakie widziałam to chyba były inspiracje dziewczyn w pewnym sklepie, który jest na rynku od 10 lat. Pamiętam, że bardzo mi się spodobało, że można samemu zrobić komuś kartkę, która będzie oryginalna, ładna i niepowtarzalna. Do dziś jakoś ta niepowtarzalność się mnie trzyma. Pamiętam jeszcze przepiśniki z wisienkami. Cudne były i zapragnęłam też mieć i robić. Na początku kupiłam tylko bazę kartki, papiery jakieś naklejki i nożyczki. A później…no cóż każda scraperka powie to samo…nie wiem jak to się stało, że tyle tego mam.
Jaka była Twoja pierwsza praca? Pierwsze to były wieszaki z decu. A ze scrapbookingu to kartka walentynkowa. Byłam z niej taka dumna… a ostatnio znalazłam ją podczas sprzątania i…” O Boszzz to ja ten koszmarek zrobiłam?” takie były moje słowa. No cóż…każda z nas zaczynała w podobny sposób. Jeszcze kilka lat temu nie było warsztatów online, filmów na Youtube. Dziś jest całe mnóstwo wiedzy po którą wystarczy sięgnąć ale z drugiej strony uważam, że trzeba mieć odrobinę talentu i przede wszystkim działać.
Co jest Twoją najmocniejszą stroną w rękodziele? Najmocniejszą…cóż chyba to na czym się zafiksuję w danym momencie. Mogę powiedzieć, że kartki mam opanowane, choć nie do perfekcji. Do niej ciągle dążę. Lubię też robić przestrzenne formy jak shadow boxy czy domki lub pokoje. Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? To pytanie to jak woda na młyn…uwielbiam się uczyć więc moje spektrum zainteresowań zaczyna się od decu i mixedmedia a później…przepisów zarówno podatkowych jak i prawnych, bo to trochę też mus zawodowy ale uwielbiam szukać rozwiązań i kruczków, dalej jest fascynacja książkami z naciskiem na audiobooki (lubię robić dwa w jednym a przy scrapowaniu nie wyobrażam sobie niczego innego jak muzyka albo dobra książka), kocham Netflix czasem aż za bardzo. Ostatnio fascynuje mnie cała otoczka marketingu, reklamy i storytellingu oraz kosmetyki naturalne….i chyba już nie będę dodawać zumby i siłowni i chęci wielkiej by w całe to szaleństwo upchnąć jeszcze powrót do jazdy konnej.  Nie zawsze mam siły i czas na wszystkie moje zainteresowania bo niestety trzeba spać i pracować :))) ale staram się wykorzystywać każdy dzień jak najpełniej.

Magdalena Zaremba

Pseudonim: FamilyDreamLab

BLOG: https://familydreamlab.blogspot.com/
FB: https://www.facebook.com/FamilyDreamLab
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/familydreamlab_magdazaremba/

Co robisz na co dzień? Na co dzień pracuję w dziale zakupów w hurtowni farmaceutycznej ale przede wszystkim jestem mamą trójki, żoną.
Jak długo scrapujesz? Scrapuję od około 4,5 lat
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Pierwszą moją pracą były zaproszenia na komunię córki, bardzo chciałam je zrobić sama.
Jaka była Twoja pierwsza praca? Moją pierwszą pracą były zaproszenia na Komunię córki. Później było jeszcze kilka kartek urodzinowych a 1,5 roku później pierwsza praca na blogu.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Uwielbiam pracę z papierem scrapowym i myślę, że moim konikiem są wszelkiego rodzaju kartki 3D.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Przy trójce dzieci i dość absorbującym hobby 🙂 trudno znaleźć czas na cokolwiek innego ale uwielbiam czytać książki i oglądać seriale. To drugie zresztą staram się godzić ze scrapbookingiem. Do pracy włączam sobie nowe odcinki moich ulubionych seriali. Audiobooki nie sprawdzają się u mnie. Zdecydowanie bardziej preferuję czytanie. Przy okazji spotkań ze znajomymi lubię gotować i piec ciasta. Na co dzień niespecjalnie się tym zajmuję.

Magdalena Głogowska

BLOG: https://sioodemka.blogspot.com/
FB: https://www.facebook.com/moja.kraina.szczesliwosci/
https://www.facebook.com/Magdalena.sioodemka
Instagram: https://www.instagram.com/magdalena_gka/

Co robisz na co dzień? Pracuję w przedsiębiorstwie produkcyjnym, w dziale controllingu strategicznego.
Jak długo scrapujesz? Dooooobrych kilka lat 😉
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Tematem scrapbookingu zainteresowałam się chwilkę po tym jak zaczęłam przygodę z ogólnie pojętym rękodziełem, a że początkowo był to decoupage (od 2009 roku) i dziewczyny, na któryś z kolei zlot zabrały ze sobą papiery i dziurkacze ozdobne – no to tak się to u mnie zaczęło 🙂
Jaka była Twoja pierwsza praca? Jeśli dobrze pamiętam, to ozdobiłam szarą okładkę najzwyklejszego notesu z hipermarketu.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Najlepiej czuję się w niekonwencjonalnym scrapbookingu, co oznacza, że lubię wykorzystywać papiery w rożnych pracach, niekoniecznie kartkach, box’ach czy albumach. Często stanowią u mnie dodatek do prac typu home decor, ale nie ukrywam, że tworzenie kartek, bilecików (tagów) dla bliskich i dalszych znajomych sprawia mi ogromną frajdę 🙂 Lubię również łączyć scrapbooking z mediowaniem.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Interesuję się fotografią, w miarę możliwości sprzętowych zgłębiam jej tajniki.

Marta Grabowska

Pseudonim: Scrap-Grab

BLOG: www.mojepapierowki.blogspot.com
FB: www.facebook.com/Scrap-Grab-169820373848144/

Co robisz na co dzień? Nacodzień pracuję w administracji oraz zajmuję się dwójką dzieci.
Jak długo scrapujesz? Scrapuję już około 7 lat.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Była to potrzeba chwili, chciałam przygotować coś specjalnego dla mojej mamy.
Jaka była Twoja pierwsza praca? Chyba nawet przyjemna dla oczu 😉 była to kartka w pudełku z okazji dnia mamy.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? Staranność i precyzja przy wykonywaniu prac.
W czym się specjalizujesz? Bardzo lubię robić różnego rodzaju pudełka oraz kartki.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Uwielbiam muzykę rockową.

Milena Grążawska

Pseudonim: mamokko

INSTAGRAM: www.instagram.com/pracownia_mamokko/
FB: www.facebook.com/mamoKKo

Co robisz na co dzień? Buduję dom. Na szczęście już prawie widać metę. Zawodowo ogarniałam sektor bankowy i niedługo do niego wrócę, aczkolwiek mam gdzieś w głowie pomysł na kolejny etap, niech on jednak na razie pozostanie tajemnicą.
Jak długo scrapujesz? Oj, to już tak długo, że przestałam liczyć. Osiem lat, a może dłużej.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Zobaczyłam jakąś pracę w internecie. Zaczęłam przeszukiwać jego czeluści. Wpadłam na słowo „scrapbooking” i już było po mnie.
Jaka była Twoja pierwsza praca? Kartki. Okropne z okropnych materiałów. Ale lubię wracać do tych prac. Pokazują mi ile się nauczyłam i jak daleko zaszłam.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? Jeśli chodzi o cechy to chyba cierpliwość. Tak naprawdę rękodzieło mnie jej nauczyło. Natomiast w znaczeniu produktowym, był taki czas, że notesy były moim „konikiem”. Teraz jednak scrapuję głównie dla przyjemności, więc na warsztat biorę, co mi w duszy gra.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Łatwiej będzie powiedzieć, czym się nie interesuję. Doby mi nie starcza. Jak się uprę, że czegoś się nauczę, to w końcu to zrobię. Teraz na tapecie jest u mnie szycie.

Monika Kwiatkowska

Pseudonim: ————

INSTAGRAM: www.instagram.com/monika.kwiatkova
FB: https://www.facebook.com/HandmadeByKwiatkova/

Co robisz na co dzień? Na co dzień pracuję jako nauczyciel świetlicy w szkole podstawowej.
Jak długo scrapujesz? Od około 5 lat.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Kiedyś, zupełnie przez przypadek odkryłam quilling. Później, szukając materiałów w sklepach dla plastyków, szukając inspiracji w internecie trafiłam na kartki pełne kwiatów, scrapków, koronek i innych dodatków i…przepadłam 
Jaka była moja pierwsza praca? Kartki quillingowe – kręciłam je jak szalona 
Co jest Twoją najmocniejszą stroną w rękodziele? Uwielbiam kartki pełne kwiatów. Najlepiej tworzy mi się prace z tym motywem, ale lubię też styl vintage, romantyczny, kartki dziecięce. Lubię łączyć scrapbooking z mixedmediami na tagach, layoutach i home decor.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Lubię dziergać chusty na szydełku. Jestem zakochana w kolorowych motkach ombre i szydełko to moje drugie hobby.

Olga Trzcińska

FB: https://www.facebook.com/Klej-papier-nożyczki-Olga-Trzcińska-1648069358819175/
BLOG: https://klejpapiernozycznkiolgatrzcinska.blogspot.com/
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCf4TzNPSc2FljI8PIadugbg

Co robisz na co dzień? Obecnie szukam pracy. Ale w domu, zawsze jest coś do zrobienia: zajmowanie się dziećmi, zrobieniem obiadu, sprzątaniem czy w spokoju wypicie kawki i scrapowanie.
Jak długo scrapujesz? W sumie to będzie ok 6 lat, jak odkryłam, że to czym się interesuje to scrapbooking. Jeśli chodzi o kreatywne prace, to od 4 roku życia, lubiłam ciąć papiery, mamy firanki i kleić z tego ozdoby na święta.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Gdy zaszłam w ciąże, bardzo chciałam mieć album ze zdjęciami z tego okresu. To była moja pierwsza scrapowa praca.
Jaka była Twoja pierwsza praca? Album z okresu ciąży.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Bardzo lubię tworzyć albumy, prostsze i bardziej skomplikowane z różnymi zakamarkami lub wplecenie stemplowań. Dobrze się czuję w kwiatowych kompozycjach łączeniach kwiatów z foamiranu z wycinankami papierowymi.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Lubię czytać książki, chodź ostatnio mało czytam. Aktywnie spędzam czas: latem jazda na rowerze, czy prace w ogrodzie, zimą są to wszelkiego rodzaju treningi siłowe czy aerobiki.

Renata Sobańska

Pseudonym: Karteluszki Reni

FB: https://www.facebook.com/KarteluszkiReniArt/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/karteluszki.reni/

Co robisz na co dzień? Na co dzień pracuje w szkole i uczę jednego z najpiękniejszych przedmiotów czyli matematyki. Po pracy – szczęśliwa mama dwóch, trochę zbuntowanych, nastolatków.
Jak długo scrapujesz? Scrapuje ok 8 lat.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Od zawsze lubiłam tworzyć różne prace z papieru. Kilkanaście lat temu postanowiłam zrobić kartki z podziękowaniem dla rodziców moich wychowanków za ich wspaniałą współpracę. Z pomocą koleżanki, która posiadała więcej jakiekolwiek materiały (nawet nie miałam kleju na gorąco) zrobiłam 20 kartek – szkoda, że nie mam ich zdjęcia. Byłam z nich mega dumna, ale jak wspomnę sobie, że zawierały guziki, sznurek jutowy czy jakąś wstążeczkę to nie wiem czy jest powód do dumy. Jednak wtedy nie znałam słowa scrapbooking i materiałów z tym związanych. Po latach zapragnęłam zrobić zaproszenia na chrzest dla mojego dziecka-proste, z zastosowaniem dziurkacza i papieru wizytówkowego. Na dobre wciągnęłam się, kiedy koleżanka anglistka wyjaśniła mi pojęcie scrapbooking… I przepadłam…
Jaka była Twoja pierwsza praca? Jak wspomniałam, pierwsze były proste kartki – podziękowania..
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? Hmmm…uwielbiam tworzyć kartki, a ponad wszystko czekoladowniki… Nie jest to mega trudne powiecie… Ale jak parę lat temu, pomagając młodzieży z samorządu szkolnego, zrobiłam 60 czekoladowników, bez gotowych baz, bo takich na rynku nie było jeszcze to myślę, że to może być moja mocna strona….Ostatnio coraz częściej sięgam po klejenie albumów…Cóż zobaczymy co mi z tego zostanie 
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Generalnie czasu mi brak na inne zainteresowania, ale staram się chociaż troszkę szydełkować…Mam na swoim koncie kilka szydełkowych chust i jestem z nich dumna.

Szandra Szántó-Brezanóczy

Pseudonim: Bunnyzsönial

BLOG: http://bunnyzsonial.blogspot.com
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/szandragora/?hl=hu
FB: https://www.facebook.com/bunnyzsonial/

What you do on a daily basis? Next to scrapbook, I am the mother of four children who make sure i am never bored.
How long have you been scraping?I’ve been scrapbooking since 2015 autumn.
What was your first job? A 40 birthday explosions box with so many beautiful photos.
What is your strongest side in handicrafts? What do you specialize in? My main profile is the layouts and creative creations, but honestly I passionately gain experiments with mixed media art as well. I’am also making albums and cards with a big pleasure. I can tell that my main special ” branchmark” and distinctive feature of my work is to create uniqe and creative solutions. The minimal attracts as much as the art facinates me.
What else are you interested in besides scrapbooking? In order to compensate my sitting-home activities, I am hobby-runner. I like going to running events.

Teresa Cruz

Pseudonim: Andor Violeta

BLOG: http://andor-violeta.com/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/teresasantoscruz/
FB: https://www.facebook.com/andorvioletasketchbook
YOUTUBE: https://www.youtube.com/c/AndorVioleta

What do you do on a daily basis? I am a kinderagarden teacher but i am working with senior like a sociocultural animator. I also work with some of the programs for the elderly, on the town hall of my city. I am married to a husband who supports me a lot and I have two children one with six years and the other with almost two years who happily fills me most of my time.
How long you have been scrapbooking? I scrapbook since i was on university studying to be kindergarden teacher, and i buy my first sizzix machine in 2008, since then i never left the papers again…
Who or what made you start your adventure with scrapbooking? I realized how beautiful the memories could become with scrapbooking techniques, and i start with simple mini albums and layouts. The fisrt time i created my blog and youtube channel was in 2015, when i start of thinking about sharing my projects more professionally and start to chase my dream with this passion about scrapbooking.
What was your fisrt job? I think my first project was simple albums and layout/ project life.
What is your strongest side in handicrafts? I think i am quite versatile and i really like to make different kind of techniques, but my favorites are simple and elegant projects, like 3D, upcycled or altered pieces, journals, mini albums, and some mixed media.
What else are you interested in besides scrapbooking? Besides scrapbooking i love to play with my kids, go to the beach, love to take photos of everything in nature the flowers and the flying bugs, so i can keep the memories of that moments forever.