YouTube CT

YouTube CT 01.2021 – 06.2021

Create for us | Tworzą dla nas

Erin Short

Nickname: Erin

FACEBOOK: https://www.facebook.com/sandpaperroad/
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UC9x1XRceNpci_gl1v3lwFYQ

What do you do every day? Someday, will make art full-time all day long. But, at this time, I must work part time jobs. Also, I am a mom to my 2 sons (ages 15 and 13), and a wife to my husband.
How long have you been scrapbooking? 23 years.
Who or what made you start your adventure with scrapbooking? I was always a creative child and I have always had a LOVE of paper! I used to make little paper puppets and dolls out of any kind of paper I could find. When I grew up, a friend who made crafts with Creative Memories came to my home and showed me how to make scrapbooks. I have been scrapbooking ever since. In 2019, I was honored to be awarded the North American Continental Champion of the 1st World Scrapbooking Championship hosted by the Academy of Scrapbooking and Art.
What was your first job? I worked at a sandwich shop when I was 16 years old.
What is your most beautiful side in crafts? What are you in love with?
I love all things scrapbooking: making albums, making single-page layouts, making double-page layouts, and using up all the scraps by making cards or other art pieces. I also create patterns and those patterns make scrapbook pages and cards at the same time. But most of all, I love to touch paper, and Craft O’Clock paper is the BEST!
What else are you interested in besides scrapbooking? I love making mixed media projects, like altering bottles, jars, tin, wood or canvas. I also love to make different things with paper, like cards or journals or mini-albums. When I am not scrapbooking or making art, I love spending time with my husband and children. My children are involved in activities like sports, theater and music, and my husband and I like to go support them. In the evening, I like to watch television to relax before going to bed. 

Laetitia Martel

Pseudonym: Scrap by Fleur de Lune

FB: https://www.facebook.com/atelierfleurdelune/
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCGTnK9M8O74EOvEVGEZMC3g
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/laetitia_scrapbyfleurdelune/?hl=fr

What you do on a daily basis ? I’m a florist ! I create with real flowers. Always create …
How long have you been scrapping? I started scrap 3 years ago
Who or what made you start your adventure with scrapbooking? I love crafting… A friend gave me some tips and youtube did the rest !
What was your first job? I have always loved playing with pretty papers but my first was the invitations of my daughter’s baptism
What is your strongest side in handicrafts? What do you specialize in? I like everything in scrapbooking. But my heart beats a bit harder for mixed media, steampunk and vintage style. Everything is so exciting in scrap: pretty papers, a combination of colors, games of matter … I love this feeling of never going around. I dislike cards but i’m in love with albums and home deco. My great pleasure in scrapbooking is to share it. I love making workshops.
What else are you interested in besides scrapbooking? My big passion is my family first and foremost: my husband, my elf and my little fairy. The rest of the time, I create. And when i have a little time , i like reading.

Magdalena Walor

Pseudonim: Madziulove hand made

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/madziulovehandmade/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/madziulovehandmade/
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCuXNcoXPSUcqXcrIjb-43Fg
BLOG: https://madziulovehandmade.blogspot.com/

Co robisz na co dzień? Na co dzień zajmuję się domem, dokształcam się i od stycznia rozpoczynam prace w biurze rachunkowym.
Jak długo scrapujesz? Scrapuje ok 6 lat.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Scrapbooking odkryłam poszukując oryginalnego ręcznie robionego prezentu na urodziny mojego chrześniaka. Przeszukując internet wpadłam na film z albumem. Bardzo mi się spodobał i zaczęłam oglądać więcej takich filmów.Szybko zapragnęłam zrobić swój album i tak już robię je do dziś.
Jaka była Twoja pierwsza praca? Typowo scrapową pracą był album na gotowej bazie ze sprężyną.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Najbardziej lubię robić albumy,potem kartki, exploading boxy, czekoladowniki, notesy i wszytko to, co można ozdobić tą metodą i od potrzeby chwili i pomysłu.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Intrygują mnie mix-media, ale też interesuję się fotografia, literaturą, filmem, podróżami.

Magda Feluks

Pseudonim: MFArt Boutique

FB: https://www.facebook.com/mfartboutique/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/mfartboutique/
YT: https://www.youtube.com/channel/UCei12Ky63JOpLs6_g_GzHkA?view_as=subscriber

Co robisz na co dzień? Na co dzień jestem mamą małego Franka i żoną. Pracuję jako barista, bo uwielbiam kawę.
Jak długo scrapujesz? Rękodzieło uwielbiam od zawsze. Ale dopiero scrap zagościł w moim sercu na stałe. Pierwsze spotkanie z nim było ponad cztery lata temu.  
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Zanim poznałam scrapbooking troszkę bawiłam się decoupagem. Oglądając filmy na YT trafiłam na tutorial albumowy. Pomyślałam, że też mogę taki zrobić. Dlatego kupiłam papier i zaczęłam kleić. I tak to się zaczęło. Później postanowiłam zrobić kartkę na ślub, kolejny album i tak trwa to do dzisiaj. Ciągle się uczę i staram się rozwijać moje umiejętności. 
Jaka była Twoja pierwsza praca? To był mały albumik typu folio. Bardziej przypominał notes niż album ale byłam z niego zadowolona. 
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz?Nie jest mi łatwo odpowiedzieć na to pytanie. Nie lubię się ograniczać. Staram się tworzyć różne formy. Jeśli chodzi o ilość, zdecydowanie najwięcej zrobiłam kartek. Zaraz potem są albumy. Ale uwielbiam też robić LO, wpisy do Art Journala i Junk Journale. Na początku mój styl był bardzo czysty i poukładany. Teraz skłaniam się bardziej ku kontrolowanemu nieładowi artystycznemu. Lubię warstwy, szarpania, chlapania. 
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Bardzo lubię czytać książki, choć teraz mam na to zdecydowanie mniej czasu. Czasami wracam do haftowania. Ostatnio mocno zainteresowałam się również wystrojem wnętrz.  

Mari Kauber

Pseudonym: KaMa Disain

FB: https://www.facebook.com/kamadisain, BLOG: https://maripaberimaailm.wordpress.com/
PINTEREST: https://www.pinterest.com/marikauber/kama-disain/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kamadisain/

What you do on a daily basis?
In my every day life I’m a wife for my supportive husband and mother for two adorable children – a teen aged daughter and toddler son :). In specialty I’m a teacher in a elementary school.
How long have you been scraping?
I’ve been scraping since 2014.
Who or what made you start your scrapbooking adventure?
My mother has been a very big influence when I’m talking about my interest in handicraft. Since crocheting and knitting were so common, I wanted to try something else. Scrapbooking was the type of handicraft that intrigued me to try it out. I fell in love with it and know I’m totally in :).
What was your first job?
My very first job was a hidden Belgian binding notebook with over-flap.
What is your strongest side in handicrafts? What do you specialize in?
Well, my strongest side in handicrafts is actually curiosity. I like to try out new things, items, techniques and if it is possible and works out nicely I even try to mix all of them. If there’s no interest in trying new things there’s no developement ;).
What else are you interested in besides scrapbooking?
Besides scrapbooking I like to walk in the forest or by the seaside. I like travelling and discover new places.

Marlena Hojda-Łuczka

Pseudonim: Scrap-Artki

FB:  https://www.facebook.com/scrapartki/
YT:  https://www.youtube.com/channel/UCLANka_hWOHs4zbleebBXGw
INSTAGRAM:  https://www.instagram.com/hojda_luczka/?hl=pl
BLOG:  https://scrap-artki.blogspot.com/

Co robisz na co dzień? Pracuję zawodowo jako księgowa w biurze rachunkowym, prowadzę dom i scrapuję 🙂 Jest to mój codzienny rytuał: po pracy przygotować obiad\kolację i koniecznie stworzyć coś z papieru 😉
Jak długo scrapujesz? Moja „kariera” jako scraperki trwa już ponad cztery lata. Sama jestem pod wrażeniem jak bardzo się w to wciągnęłam 😉 Początkowo był to dla mnie pomysł na hobby, coś co mogę robić w wolnej chwili, w długie zimowe wieczory.. teraz nie wyobrażam sobie dnia bez nożyczek w ręku 😉
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Moja przygoda zaczęła się od eksploding boksa. który przywędrował z Dąbrowy Górniczej na ślub mojej siostry jako prezent (był to lipiec 2014). To magiczne, zaskakujące pudełeczko wywróciło mój świat i rozpaliło we mnie iskierkę oraz zapoczątkowało etap „jak to jest zrobione”. Kilka dni szukania informacji w internecie, pierwsze zakupy i tak w październiku 2014 roku założyłam blog, na którym pokazałam pierwsze swoje prace 🙂
Jaka była Twoja pierwsza praca?
Moją pierwszą pracą była kartka, której nikomu nie pokazałam 😉 spróbowałam z ATC i ponownie zrobiłam kartkę, później poleciało z górki 🙂
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Aktualnie moją najmocniejszą stroną są albumy, choć bardzo dobrze czuję się również w eksploding boksach, to jednak albumy najbardziej pozwalają mi kreatywnie się wyszaleć.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Oprócz scrapbookingu interesuję się zdrowym odżywianiem, literaturą fantastyczną, projektowaniem graficznym oraz motoryzacją (choć już coraz mniej). Do zainteresowań mogę dorzucić również filmy Sci-Fi oraz aranżację wnętrz i ogrodów.
Co robisz na co dzień? Na co dzień zajmuję się domem, dokształcam się i od stycznia rozpoczynam prace w biurze rachunkowym.
Jak długo scrapujesz? Scrapuje ok 6 lat.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Scrapbooking odkryłam poszukując oryginalnego ręcznie robionego prezentu na urodziny mojego chrześniaka. Przeszukując internet wpadłam na film z albumem. Bardzo mi się spodobał i zaczęłam oglądać więcej takich filmów.Szybko zapragnęłam zrobić swój album i tak już robię je do dziś.
Jaka była Twoja pierwsza praca? Typowo scrapową pracą był album na gotowej bazie ze sprężyną.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Najbardziej lubię robić albumy,potem kartki, exploading boxy, czekoladowniki, notesy i wszytko to, co można ozdobić tą metodą i od potrzeby chwili i pomysłu.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Intrygują mnie mix-media, ale też interesuję się fotografia, literaturą, filmem, podróżami.

Marta Dębicka

Pseudonim: Drop of Sunshine

FB: https://www.facebook.com/HandmadeByMartaDebicka
YT: https://www.youtube.com/channel/UC5_pqbBmiGCC_W0c0nU2sug
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/marta.debicka/
BLOG:  https://dropofsunshine.art/

Co robisz na co dzień? Jestem szczęśliwą żoną i mamą dwulatka. Od kilku już lat zajmuję się tworzeniem kart okolicznościowych, a do tego pracuję dodatkowo w weekendy. Początkowo to kartki były moim dodatkowym zajęciem do dziennej pracy, ale w miarę upływu czasu proporcje te uległy zmianie i teraz większość czasu spędzam pracując w domu, dzięki czemu mogę w ciągu dnia więcej czasu poświęcić na zabawy z synkiem, a tworzyć kiedy śpi lub bawi się z tatą.
Jak długo scrapujesz? Około 8 lat, choć tak naprawdę to robię to od dziecka. Już jako mała dziewczynka bardzo lubiłam plastyczne zabawy i wycinanki. Potem było różnie, ale kiedy wróciłam po latach do scrapkowania to czułam tą dziecięcą radość jaka towarzyszyła mi lata wcześniej.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Myślę, że największa zasługa należy się mojemu mężowi, który równieź podąża za swoimi pasjami, w jego przypadku muzycznymi. I to właśnie on namówił mnie przed laty, abym ja także miała tą przestrzeń i czas tylko dla siebie. Na początku tworzyłam tylko dla siebie i najbliższych a z czasem stało się to moją wielką pasją i sposobem na życie.
Jaka była Twoja pierwsza praca? Moja pierwszą pracą była przeróbka gotowej już kartki dla koleżanki z pracy, bowiem nigdzie nie mogłam znaleźć kartki na 22 urodziny.

Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? Zdecydowanie duże karty na wyjątkowe okazje, bo tych robię najwięcej. Lubię bawić się kolorami i teksturami oraz dodawać kolejne warstwy.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Lubię czytać, choć na czytanie mam coraz mniej czasu. Ostatnio rozkochałam się w audiobookach, gdyż mogę ich słuchać kiedy tworzę, szczególnie tych inspirujących i pozytywnie motywujących. Lubię spędzać czas na świeżym powietrzu, chodzić na długie spacery po plaży i w lesie. Lubię też robić zdjęcia. Interesuje mnie projektowanie permakulturowe i marzę o własnym sadzie i ogrodzie kwiatowo-warzywnym.