Educator & YouTube CT

Educator & YouTube CT 01.2020 – 06.2020

Create for us | Tworzą dla nas

Magda Feluks

Pseudonim: MFArt Boutique

INSTAGRAM: www.instagram.com/mfartboutique/
FACEBOOK: www.facebook.com/MFArtBoutique/
YOUTUBE: https://youtube.com/mfartboutique/

Co robisz na co dzień? Na co dzień pracuję jako barista. Po pracy jestem mamą i żoną na cały etat.
Jak długo scrapujesz? Scrapuję ponad trzy lata.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Po urodzeniu synka chciałam zająć się decupagem. Oglądając filmy trafiłam na kanał scrapowy. I przepadłam. A że kocham zdjęcia, to postanowiłam nadać im szczególną oprawę. I tak zaczęła się moja przygoda.
Jaka była Twoja pierwsza praca? Albumik folio.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Lubię robić kartki i albumy.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Bardzo lubię czytać. A kiedy nie czytam i nie scrauję to chwytam za igłę i bawię się haftem krzyżykowym.

Erin Short

Nickname: Erin

FACEBOOK: https://www.facebook.com/sandpaperroad/
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UC9x1XRceNpci_gl1v3lwFYQ

What do you do every day? Someday, will make art full-time all day long. But, at this time, I must work part time jobs. Also, I am a mom to my 2 sons (ages 15 and 13), and a wife to my husband.
How long have you been scrapbooking? 23 years.
Who or what made you start your adventure with scrapbooking? I was always a creative child and I have always had a LOVE of paper! I used to make little paper puppets and dolls out of any kind of paper I could find. When I grew up, a friend who made crafts with Creative Memories came to my home and showed me how to make scrapbooks. I have been scrapbooking ever since. In 2019, I was honored to be awarded the North American Continental Champion of the 1st World Scrapbooking Championship hosted by the Academy of Scrapbooking and Art.
What was your first job? I worked at a sandwich shop when I was 16 years old.
What is your most beautiful side in crafts? What are you in love with?
I love all things scrapbooking: making albums, making single-page layouts, making double-page layouts, and using up all the scraps by making cards or other art pieces. I also create patterns and those patterns make scrapbook pages and cards at the same time. But most of all, I love to touch paper, and Craft O’Clock paper is the BEST!
What else are you interested in besides scrapbooking? I love making mixed media projects, like altering bottles, jars, tin, wood or canvas. I also love to make different things with paper, like cards or journals or mini-albums. When I am not scrapbooking or making art, I love spending time with my husband and children. My children are involved in activities like sports, theater and music, and my husband and I like to go support them. In the evening, I like to watch television to relax before going to bed. 

Katarzyna Stącel

Pseudonim: Dream of scraps

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UC3dXFMfANEWYz-Qx7Wqf8UQ/videos?view_as
FACEBOOK: https://www.facebook.com/dreamofscraps/

Co robisz na co dzień? Na co dzień jestem szczęśliwą żoną i zakręconą mamą nastolatki oraz właścicielką dwóch Jack Russell Terierów. Ale zawsze mam głowę pełną twórczych i zwariowanych pomysłów! Zawodowo pracuję w szkole, a dokładnie w bibliotece 🙂
Jak długo scrapujesz? Od kilku lat prowadzę warsztaty czytelniczo-artystyczne z dziećmi w szkole – więc ciągle poszukuję inspiracji do pracy. Tak właśnie od origami, książki dotykowej i lapbooking`u – 3 lata temu trafiłam na scrapbooking i … całkowicie się zakochałam 🙂
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? W poszukiwaniu inspiracji do zajęć z dziećmi trafiłam na kanał YT Kasi Gruszy – Scrapkate, której filmy sprawiły, że zapragnęłam spróbować… spróbowałam i tak się zaczęło!
Jaka była Twoja pierwsza praca? Oczywiście album, który nadal jest ze mną. Można go zobaczyć na moim kanale YT.
Co jest Twoją najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Uwielbiam tworzyć albumy od bazy, poprzez ozdabianie poszczególnych stron, aż do ostatniego szczegółu na okładce. Uwielbiam łączyć ze sobą różne materiały i tworzyć z nich ciekawe i niepowtarzalne projekty 🙂 Ale to papier jest moją największą miłością! Wciąż poszukuję ciekawych rozwiązań do stron albumowych, efektownych, a zarazem praktycznych. Dlatego wydaje mi się, że to projekty albumowe są moją najmocniejszą stroną w rękodziele.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Jestem wielką fanką książek, kawy oraz spacerów z moimi czworonożnymi przyjaciółmi. Moje poprzednie hobby to szycie na maszynie, które czasami gości jeszcze w moim warsztacie.

Asia Szulik

Pseudonim: Weselny Kącik

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCyt56ghA9mHi9iNlfqZur6w
FACEBOOK: https://www.facebook.com/weselnykacik/

Co robisz na co dzień? Przede wszystkim jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki urwisów oraz „mamą” Mietka – mojego ukochanego Jack Russell Terriera.
W następnej kolejności jest firma ślubno – okolicznościowa, którą prowadzę już ponad 12 lat.
Jak długo scrapujesz? Odkąd sięgam pamięcią, zawsze skrobałam coś w zaciszu swojego pokoju. Zeszyty ze złotymi myślami ozdabiane wycinkami z gazet itp. Tak więc z perspektywy czasu to były takie pierwsze scrapowe kroczki i traktowałam to jak hobby. Jednak wszystko tak na poważnie zaczęło się 12 lat temu, kiedy powstała moja firma.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Nie ma chyba konkretnej osoby, która spowodowała, że zaczęłam scrapować, bo zawsze uwielbiałam pracę z papierem. O tym, że nazywa się to scrapbookingiem dowiedziałam się kiedy chcąc wykonać kartkę dla znajomych, szukałam ozdób do jej wykonania… i tak po nitce do kłębka otwarły się bramy nieba. Wtedy odkryłam filmy na YT. Potem najwięcej i najczęściej oglądałam kanał Kristiny Werner i wtedy przepadłam na dobre. Można powiedzieć, że była moją pierwszą idolką.
Jaka była Twoja pierwsza praca? Pierwsza praca to wspomniana wyżej kartka dla znajomych.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Szczerze mówiąc, wciąż się uczę i nadal wydaje mi się, że mało wiem. Myślę jednak, że moją najmocniejszą stroną jest tworzenie kartek i albumów. Sporo moich obserwatorów twierdzi, że świetnie radzę sobie z układaniem kompozycji – więc chyba mogę tak uznać. Kocham albumy i wszystkie mu pochodne twory. Nie zamykam się jednak na inne formy i próbuję różnych technik. Dzięki temu wiem na pewno, że nigdy nie pokocham się z mix mediami, chociaż czasem gdzieś delikatnie przemycam je w swoich pracach… ale tylko jako dopełnienie i urozmaicenie.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Kocham muzykę. To ona towarzyszy mi przy pracy zawodowej, sprzątaniu itp. Jestem wielką miłośniczką wszelkiej maści historii kryminalnych. Kryminalistyka, true crime i wszystko w tym klimacie oglądam z zapartym tchem. W każdej wolnej chwili staram się sięgać po książki. Uwielbiam czytać, choć czasu pozostaje mi na tę pasję niewiele.
Najchętniej jednak wolny czas spędzam z rodziną. To Oni są moim największym motywatorem <3
Ogromnie się cieszę, że zostałam częścią tego wspaniałego zespołu. Mam nadzieję, że będziecie mnie tutaj chętnie odwiedzać.

Magdalena Walor

Pseudonim: Madziulove hand made

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/madziulovehandmade/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/madziulovehandmade/
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCuXNcoXPSUcqXcrIjb-43Fg
BLOG: https://madziulovehandmade.blogspot.com/

Co robisz na co dzień? Na co dzień zajmuję się domem, dokształcam się i od stycznia rozpoczynam prace w biurze rachunkowym.
Jak długo scrapujesz? Scrapuje ok 6 lat.
Kto lub co sprawiło, że zaczęłaś swoją przygodę ze scrapbookingiem? Scrapbooking odkryłam poszukując oryginalnego ręcznie robionego prezentu na urodziny mojego chrześniaka. Przeszukując internet wpadłam na film z albumem. Bardzo mi się spodobał i zaczęłam oglądać więcej takich filmów.Szybko zapragnęłam zrobić swój album i tak już robię je do dziś.
Jaka była Twoja pierwsza praca? Typowo scrapową pracą był album na gotowej bazie ze sprężyną.
Co jest Twoja najmocniejszą stroną w rękodziele? W czym się specjalizujesz? Najbardziej lubię robić albumy,potem kartki, exploading boxy, czekoladowniki, notesy i wszytko to, co można ozdobić tą metodą i od potrzeby chwili i pomysłu.
Czym jeszcze się interesujesz oprócz scrapbookingu? Intrygują mnie mix-media, ale też interesuję się fotografia, literaturą, filmem, podróżami.